Zobacz nasze promocje...

 

 

 

 

 

 

 

1418467
dzisiaj
wczoraj
ten tydzień
poprzedni tydzień
ten miesiącu
poprzedni miesiąc
wszystkie wizyty
130
149
1372
1043574
5232
7658
1418467
2024-05-26 15:09

"MANTA" to nie tylko nauka pływania, lecz szereg działań związanych z środowiskiem wodnym między innymi kursy ratownictwa wodnego. Począwszy od podstawowej nauki pływania, poprzez doskonalenie umiejętności pływackich na kursach pływania, o kończąc na kursach motorowodnych czy ratowniczych, chcemy popularyzować rekreacje ruchową związaną z środowiskiem wodnym oraz propagować bezpieczny sport i wypoczynek nad wodą.

Kursy ratownicze mają na celu nauczenie umiejętności ratowania życia ludzkiego i to nie tylko osobom, które znalazły się w niebezpieczeństwie utraty życia lub zdrowia w wodzie, lecz również osobą potrzebującym pomocy w codziennych sytuacjach.

 

Zdobyta wiedza i umiejętności z zakresu ratownictwa mogą uratować czyjeś życie!!!

Kursy ratownictwa wodnego

 

Prowadzimy kursy ratownictwa wodnego, które mają na celu przygotowanie do egzaminu na stopień:

Klikając na powyższy stopień dowiesz się więcej na temat programu szkolenia, oraz uzyskanych uprawnień.

 

 

Szkolenia z zakresu ratownictwa wodnego

Organizujemy oraz prowadzimy szkolenia z zakresu ratownictwa wodnego.

Przykładem są I Warsztaty Ratownicze, które odbyły się w styczniu 2011 na kędzierzyńskiej pływalni. Warsztaty były podzielone na III bloki. W I bloku teoretycznym zostały wyjaśnione i omówione Wytyczne 2010 Europejskiej Rady Resustytyacji. II blok odbywał się na krytej pływalni, gdzie uczestnicy doskonalili umiejętności podejmowania osób z podejrzeniem urazu kręgosłupa przy wykorzystaniu sprzętu oraz bezprzyrządowo. Natomiast w III bloku w PSP nr 9 uczestnicy praktykowali Resustytację na fantomach w oparciu o nowe Wytyczne 2010, korzystając z treningowej wersji automatycznego defibrylatora zewnętrznego - AED.

Zdjęcia z I Warsztatów Ratowniczych pojawią się wkrótce w galerii.

 

Kursy i szkolenia z zakresu pierwszej pomocy

Zajmujemy się organizacją dla firm szkoleń pierwszej pomocy (BLS)  zgodnie z wytycznymi Europejskiej Rady Resustytacji (ERC). Szkolenie ma na celu nauczenie uczestników udzielania pierwszej pomocy osobom, które znalazły się w potrzebie. Program szkolenia przewiduje zajęcia teoretyczne i praktyczne w małych grupach gdzie uczestnicy poznają i ćwiczą takie elementy: ocenę świadomości, wzywanie pomocy, RKO (resustytację krążeniowo oddechową), obsługę automatycznego defibrylatora zewnętrznego - AED, układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Wszystko to na profesjonalnym sprzęcie, który bardzo dokładnie odwzorowuje realne sytuacje.

Ukończenie szkolenia wiąże się z otrzymaniem certyfikatu

nadanego przez Polską Radę Resustytacji.

Na specjalne zamówienie zakładu pracy, możemy zorganizować każdy rodzaj szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. Takie szkolenie może obejmować podstawowe zabiegi bandażowania, oraz udzielanie pomocy osobom  urazowym, które są narażone na działanie czynników zewnętrznych w swoim środowisku pracy np. prąd, praca na wysokości itp. W głównej mierze to zakłady produkcyjne, usługowe, handlowe i wszystkie te placówki w których, może dojść do konieczności udzielania osobom pierwszej pomocy.

 

MANTA GROUP ADRIAN WYROBEK

Kedzierzyn-Kozle, Al. Jana Pawla II 31 (kryta plywalnia, II pietro)

tel. +48 603 409 424, e-mail: mantasc@o2.pl